East side Oahu- trampolina na wodzie + świątynia 🏝

Cel na dzień dzisiejszy pojechać na hawajski spot instagramowy czyli trampolina na wodzie. Trzeba wyjechać rano, trasa w jedną stronę zajmie około 1 godzinę. Trampolina znajduje się na Pounders Beach. Wschodnie wybrzeże charakteryzuje się tym, że droga znajduje zaraz przy oceanie, więc trzeba być ostrożnym by nie wyładować w wodzie. Po drodze jest wiele miejsc wartych zatrzymania, ale o tym dalej 🔜. 

Pounders Beach

Gdy dojechałyśmy na miejsce, po bardzo przyjemnej podróży w dobrym towarzystwie. Angie i ja lekko się zalamałyśmy 😩. Trampolina była zepsuta wiec teoretycznie cała droga na nic. Często tak się dzieje, ludzie mówią że to lokalni ludzie psują ponieważ nie chcą tam turystów. Inna wersja jest taka że trampolina psuje się od połączenia wody, słońca i wiatru. Na szczęście co chwile ktoś naprawia tą trampolinę. Tutaj rada  zanim pojedziesz na pounders beach warto sprawdzić przez #poundersbeach na instagramie czy ktoś wstawił ostatnio zdjęcie/video z tego miejsca. My niestety tego nie zrobiłyśmy. 

Trampolina Pounders Beach

Na szczęście tak jak wspomniałam wschodnie wybrzeże Oahu ma dużo do zaoferowania: 

  1. Trampolina- Pounders Beach 
  2. Polynesian culture center 
  3. Laie temple 
  4. Laie point 
  5. Chuśtawki 
  6. Chinaman’s hat 
  7. Macademia nut factory
  8. Kulaloa ranch- jurrasic park 
  9. Stoiska ze świeżymi owocami 

Laie Temple

My w drodze powrotnej zatrzymałyśmy się w Laie Tample, Laie Point, Jon’s fresh cocunouts i jednej przypadkowej plaży po drodze.

Laie Temple jest świątynia poświęconą religii kościoła mormonów. Budynki są schludne, skromne ale zarazem robią na tobie wrażenie wow! Ogród i fontanny dookoła naprawdę są warte poświęcenia kilku minut w tym miejscu. Ja osobiście byłam w tej świątyni kilka razy, ponieważ zawsze jak ktoś odwiedza Hawaje i chce zobaczyć cos więcej niż plaże to zabieram te osoby do tego miejsca. Na placu można spotkać siostry które maja na celu zapoznanie ciebie z tym miejscem i ich religią. 

Laie Temple

Laie Point  jest najbardziej wysuniętym punktem wyspy Oahu na wschód. Za tym miejscem idzie legenda o hawajskim bohaterze który zabił gigantyczna jaszczurkę której lokalni ludzie bali się stawić czoła. Punk ten jest dosyć skalisty, 5 wysepek na oceanie mają symbolizować pozostałości po wyżej wspomnianej jaszczurce. 

Laie Point

Jon’s fresh coconuts  jest budką przy drodzę ze świeżymi owocami. Dla Angie świeży, zimny kokos ok 5$ średnia wielkość. Dla mnie koktajl z mojego ulubionego dragon fruit’a inaczej pitaja. Owoc ten ma dużo wartości zdrowotnych, o tym w kolejnym poście ✔️ 

Smoothie z pataji i dragon fruit 🍑🍓🍇🍋🍎
Laie Temple
Siostry “atakują” Angie
Palmtrees 🌴🌴🌴
Detale ☑️
Laie Temple
Laie Point 🔝
Laie Point 🗻
Laie Point 🏞

2 thoughts on “East side Oahu- trampolina na wodzie + świątynia 🏝

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s