Polynesian Culture Center – Hawajski Disneyland !

polynesian

Polynesian Culture Center jest atrakcją numer 1 na wyspie Oahu dla turystów. Jest to tematyczny park zlokalizowany na północnej stronie wyspy w miejscowości Laie. Można tutaj zapoznać się z kulturą 6 różnych wysp Pacyfiku: Samoa, Aoteaora, Fiji, Hawaii, Tahiti i Tonga. Osoby pracujące w PCC przedstawiają sztukę, muzykę i historie rodzimych wysp. W parku można również przepłynąć się kajakiem, nauczyć się jak rozpalić ogień,  tańczyć hula i grać na ukulele ( mała wersja gitary).

DSC_0539a
Plan Polinyzejskiego Centrum Kultury

PCC udostępnia również darmowy transport do Laie Hawaii Temple-  jest to świątynia Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Wyznawcy tej religii chrześcijańskiej uznają Księgę Mormona zaraz obok Biblii.

W zależności od wybranego pakietu można dodatkowo zapłacić za Luau – czyli tradycyjna hawajska impreza gdzie można spróbować hawajskiego jedzenia, posłuchać muzyki i obejrzeć występ hula. Nasz pakiet obejmował tylko bufet z hawajskim jedzeniem bez żadnego show. Jedzenie było naprawdę dobre.

Około godziny drugiej przy rzece można obejrzeć prezentację wszystkich wysp. Przedstawiciele każdej wyspy występują na tratwach w kolorowych strojach. Również każda z wysp organizuje dłuższe show w swoich wioskach.

DSC_0564a
Rozpoczęcie show przy rzece
DSC_0624
Przedstawiciele wyspy Tahiti

Na zakończenie dnia PCC oferuje 1,5 godzinne przedstawienie “Ha: Breath Of Life”. Jest to historia rodziny, która przechodzi przez wszystkie etapy życia. Około 100 polinezyjskich ludzi bierze udział w przedstawieniu dodatkowe efekty specjalne, animacje, muzyka i taniec. Wszytko to razem daje naprawde spektakularne show. Ten spektakl pokazuje jakimi wartościami w życiu kierują się ludzie polinezyjskich wysp.

CENA:  zależy od pakietu 59 -219 $

ODLEGŁOŚĆ:  ok 1-1,5 godziny z Honolulu

ILOŚĆ TURYSTÓW:  da się przeżyć  🙂

DSC_0501a
Bilecik !
DSC_0713
Najsłodsze dziecko w parku !
DSC_0910
Kolorowe PCC
DSC_0932
Przedstawiciele wyspy Tonga

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s